03.01.2015

Prague Coffee Festival

A jsou to dva týdny (15. a 16. listopadu), co jsme navštívili tento festival kávy. Ve mně zanechal několik jak velmi pozitivních dojmů, tak některé věci k zamyšlení.

1)      Skvělá věc ukazující různé kávy, ač převažovalo espresso (nepočítám-li cupping podle načasování a zájmu asi trochu v poklusu).

2)      Úžasná knížka vybraných kaváren s možností ochutnání kávy v těchto podnicích. Nejen pro zákazníky, ale doufám, že i inspirace pro nové kavárníky, kteří chtějí povýšit kavárenskou kulturu v naší dolině.

3)      MINI představení La Putyka, moc pěkný nápad oživit tu černou kapalinu s úžasnou vůní a chutí, když se to umí.  A už se těším na jejich další představení v divadle…

4)      Skvělé přednášky v nejnižším podlaží, která dávají mnohým nový nadhled a nové informace o celé cestě vzniku dobré kávy.

5)      Skvělý nápad s prodejem různých káv a příslušenství.

6)      A pak pro mě pár věcí do dalších let, neboť doufám, že není poslední: promyslet více kapacitu obslužnosti: počet míst přípravy kávy a počet hostů. Možná více alternativy, kde se dá udělat souběžně více kávy (například chemex) a možná také ukázat jak chutná stejná kávy z různých způsobů přípravy (moka, filtr, aeropress, vacuum pot…).

Tímto děkuji organizátorům i účastníkům a prezentovaným na festivalu za fajn akci a předem za její pokračování.

Fronty trpělivých milovníků kávy byly někdy dost dlouhé.

Fronty trpělivých milovníků kávy byly někdy dost dlouhé.